fbpx

Archos prezanton tabletët 80b Platinum, 97b Platinum dhe 101 Platinum

Archos ka prezantuar sot tre tabletë të rinj, 80b Platinum, 97b Platinum, 101 Platinum. Të tre tabletët janë të pajisur me procesorë A9 quad-core 1.6GHz, 2GB RAM dhe ekrane IPS. Të tre tabletët janë planifikuar për të dalë në treg këtë muaj, edhe pse një datë e veçantë dhe çmimi i tyre nuk janë dhënë ende.

80b Platinum ka një ekran 8-inç me një rezolucion prej 1024 x 768, ndërsa 97b Platinum ka një ekran 9.7-inç me një rezolucion më të lartë prej 2048 x 1536. 101 Platinum vjen me një ekran 10.1 inç, ndërsa rezolucioni është më i ulët në 1280 x 800.
Të tre tabletët kanë 8GB memorie të brendshme, 2 GB RAM, micro USB, microSD për zgjerim, sistem operativ Android 4.2 Jelly Bean, Wi-Fi dhe Bluetooth.

Shefi ekzekutiv i Archos, Loic Poirier ka thënë: “Qëllimi ynë është për të forcuar filozofinë e kompanisë sonë, duke sfiduar direkt markat udhëheqëse me një produkt me cilësi të lartë që ka specifikime të mira dhe dizajn estetik me një çmim më të ulët. Kombinimi i karakteristika dhe projektimi i tabletëve 97b Platinum dhe 101 Platinum do t’i vë ato në frontin e iPad 4 dhe Galaxy Tab 3 me një çmim më të mirë.“

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close