fbpx

Kroacia goditet nga stuhitë e shiut dhe breshrit (Video)

Pas temperaturave të larta të ditëve të fundit, Kroacia është përfshirë nga një mot i paqëndrueshëm, me stuhi shiu dhe breshëri.

Zona më e goditur mësohet se është Buzeshtina, ku për një orë me radhë reshjet e breshrit kanë qenë prezent, duke i dhënë një goditje të fortë kulturave bujqësore.

kroaci

Ndërkohe sipas raportimeve te mediave kroate, mësohet se ne zona te tjera janë regjistruar zjarre si pasojë e shkarkimeve te rrufeve.

kroacii

Lajme të ngjashme

Back to top button