fbpx

Sokol Balla thumbon Ramën: Luaj me Zahon jo me Metën

Sokol Balla ka mbetur i pa kënaqur nga intervista e fundit e Edi ramës për Gazetën Dita.

Në një shkrim të tij për “Java” ai vë re se në bashkëbisedimin me email të kryeministrit me kryeredaktorin e gazetës publiku nuk kish marrë përgjigjet e duahuara. Sipas Ballës, Rama duhet të përgjigjej këtyre pyetjeve:

“Deri në c pikë do të ndryshohet kushtetuta për reformën në drejtësi. A do të ndryshojë kodi zgjedhor drejt një sistemi me prim të cilin e pranon edhe PD-ja? A është Rama i gatshëm ta ndryshojë kushtetutën me demokratët por pa aleatin e tij kryesor?

Dhe Balla përfundon: le ti përgjigjet këtyre pyetjeve nëse do ta marrim seriozisht. Në të kundërt le të luaj brigjeve të jugut me Zahon por jo me Metën, transmeton Lapsi.al

Lajme të ngjashme

Back to top button