fbpx

Bilbao e shkatërroi Barcelonën

Athletic Bilbao është afër që ta fitoj Superkupën e Spanjës. Ekipi bask e ka mposhtur Barcelonën, në ndeshjen e parë, me rezultat të thellë 4:0.

Më meritoi për këtë fitore ishte Aritz Aduriz, i cili në këtë takim shënoi tre gola. Kurse, një gol tjetër për Bilbaon e realizoi Mikel San Jose.

Ndeshja e kthimit do të luhet me 17 gusht në “Camp Nou”, por Barcelonës i duhet ndonjë mrekulli për ta rikthyer rezultatin dhe për ta fituar Superkupën e Spanjës.

Lajme të ngjashme

Back to top button