Milani e fitoi “TIM Trophy” kupën (Video)

Në kupen e Italisë të quajtur “TIM” ku marrin pjesë vetëm 3 ekipe që ishin Milan, Inter dhe Sassuolo.
Ndeshja e parë ishte derbi milanez Milan-Inter, e cila përfundoi me fitore të Milanos me rezultat 2-1, ku gol shënoi transferi i ri Carlos Bacca.

Ndeshja e dytë ishte Inter-Sassuolo ku ky i fundit befasoi Interin, duke ja shkaktuar humbjen e dytë për vetëm 90 minuta e që rezultati përfundoi 1-0 me golin e shënuar nga Defrei në minutën e 23’.

Pas asnjë minutë pushimi erdhi edhe sfida e fundit e quajtur finale Milan-Sassuolo, ku skuadrat barazuan me rezultat 1-1. Dhe pas penalltive fitoi skuadra e Milanos me rezultat 4-3.
Me këtë fitore Milan bën 5 tituj të “TIM”, e që sot ishte edicionin e 15-të i kësaj gare.