fbpx

Dzeko i bashkohet Romës

Roma ka bërë të ditur se Edin Dzeko ka kaluar më sukses testet mjekësore dhe tashmë është prezantuar si lojtar i Romës ku do ta bart fanellën me numër 9.

Klubi italian ka marr Dzekon në formë huazimi deri në vitin 2016 ku për këtë do t’i paguaj Cityt 4 milion euro.

Nëse Roma arrin rezultat sportive të caktuara detyrohet ta blej Dzekon 11 milion euro që në total sulmuesi boshnjak do të kushtonte 15 milion euro.

Lajme të ngjashme

Back to top button