fbpx

Horoskopi ditor, e martë 11 maj 2021

Dashi

Shmangni kaosin dhe nervozizmin dhe mos humbni kohë. Çfarëdo gjëje që të bëni sot, bëjeni me vendosmëri dhe që të ketë sa më shumë kuptim. Qëndrojuni të dhënave dhe premtimeve të mëparshme.

Demi

Mos rrini duarkryq dhe mos u tregoni dembelë, pasi qëndrimi pasiv mund t’ju shkaktojë probleme shëndetësore. Qëndroni të qetë dhe mendoni për çdo gjë që ndodh rreth jush me skepticizëm.

Binjakët

Kjo nuk është dita më e mirë për të mbrojtur mendimin tuaj. Mundohuni të jetoni në paqe dhe harmoni me të tjerët dhe demonstroni fleksibilitet dhe takt. Mos u nxitoni për të marrë vendime të rëndësishme.

Gaforrja

Sot do të jeni shumë të fuqishëm dhe me energji. Drejtojeni atë në zgjidhjen e problemeve të akumuluara. Vazhdoni duke lënë mbas të gjitha dyshimet. Në mbrëmje punoni vetëm me çështje që i keni projektuar mirë.

Luani

Kjo do të jetë dita më e suksesshme e muajit. Koha është e përkryer për realizimin e ideve të reja. Tregohuni të sigurtë dhe fati do të jetë në anën tuaj. Mos kini frikë në marrjen e iniciativave.

Virgjëresha

Ju nuk mund të tregoheni koprac dhe të vini interesat tuaja mbi ato të të tjerëve. Do të ketë takime të këndshme apo do të merrni lajme të shumëpritura. Shpenzojeni energjinë për krijimtarinë tuaj.

Peshorja

Sot do e keni të vështirë të gjeni gjuhën e përbashkët me të tjerët, kështu që bëni mirë të komunikoni sa më pak. Është e dobishme që të hiqni qafe gjërat e vjetra dhe të padëshiruara, bashkë dhe me konaktet. Mos kërkoni një marrëdhënie të re sot.

Akrepi

Nuk këshillohet që gjatë kësaj dite të kryeni operacione komerciale, kjo mund të çojë në humbje. Mos u tregoni arrogantë dhe mendjemadh, pasi rrezikoni që të humbni respektin dhe besimin e të tjerëve.

Shigjetari

Mos e detyroni veten të bëni diçka që nuk është e dëshirueshme. Dita është e favorshme për punë, takime me miqtë dhe pushime aktive. Koha është e mirë për pazar dhe transaksione financiare.

Bricjapi

Nëse është e mundur ruani paqen dhe qetësinë. Ju duhet të rikuperoni forcën e shpenzuar. Mos vazhdoni të ecni përpara, por shqyrtoni kohën tuaj. Dita është e mirë për ekuilibrimin e marrëdhënieve.

Ujori

Ruani ekuilibrin emocional dhe shpirtëror, shmangni konfliktin dhe mësoni të falni. Përzgjidhni personat me të cilët kini kontakte, pasi besimi mund të luajë një shaka të keqe me ju.

Peshqit

Problemet që mund të lindin sot, mundohuni që ti zgjidhni menjëherë. Kalojeni ditën në mënyrë shumë aktive. Merruni me projekte të reja dhe mbështesni propozimet./noa/

Lajme të ngjashme

Back to top button