fbpx

Vdiq futbollisti Aleksandar Pandovski

Ka ndërruar jetë sot në spitalin e Shkupit, futbollisti Aleksandar Pandovski (23), i cili pak ditë më parë kishte përjetuar një aksidentit të rëndë të komunikacionit. Pandovski më 4 gusht, u pranua në spital në gjendje shumë të rëndë shëndetësore, i cili nuk arriti në fund edhe ti mbijetojë.

Aksidenti kishte ndodhur kur makina e tipit “golf” në të cilën ka qenë Pandovski së bashku me babain i tij, dhe më pas kishte humbur kontrollin duke u përplasur në shtyllën e një pompe të benzinës në dalje të Shkupit.
Aleksandar Pandovski është ish-futbollist i Vardarit, Rabotniçkit, ndërsa së fundi ishte pjesë e ekipit të Ligës së dytë Euromilk. / Portalb /

Lajme të ngjashme

Back to top button