fbpx

Masat ekstreme, Skënderbeu u ndalon femrave buzëkuqtë

Skënderbeu kurrsesi nuk kërkon që të pësojë të njëjtën fat si Kukësi, ndaj dhe ka marrë masa ekstreme për të gjithë tifozët që do të jenë të pranishëm në ndeshjen e kthimit në “Elbasan Arena”.

Ndër masat e marra për kontrollin e tifozëve është edhe ndalimi i çdo elementi që mund të përdoret ndaj futbollistëve në fushë. Mes gjërave të ndaluara janë edhe buzëkuqtë e femrave që do të shkojnë në stadium dhe shishet me ujë të pijshëm.

Në këtë mënyrë femrat të marrin masat e të lyhen para futjes në stadium, ndërsa sa për ujin tifozët duhet të durojnë të paktën 90 minuta.

Lajme të ngjashme

Back to top button