fbpx

Shqipëria dhe Maqedonia në të njejtin grup

Shqipëria do të luaj në Grupin G së bashku me Izraelin, Maqedoninë, Lihtenshtajnin, Italinë dhe Spanjën.

9 kombëtare do të kualifikohen direkt si kryesuese të grupeve, 4 nga play-offi dhe Rusia si mikpritëse, që do të thotë se nga Evropa do të jenë 14 kombëtare në Kupën e Botës.

Grupi G Lihtenshtajni, Maqedonia, Izraeli, Shqipëria, Italia

 

Lajme të ngjashme

Back to top button