fbpx

Ananas, për të humbur peshë

Jeni të nervozuar që gjatë ditëve të verës nuk mund të visheni në mënyrën që ju dëshironi sepse keni shtuar peshë.

Megjithatë një koktej të cilin do t’ua tregojmë tani do të ju ndihmoi të humbni në peshë. Pija dietike e cila përgaditet edhe në kushtet e shtëpisë.

Përbërësit

– 1 ananas

– 1 lugë çaji vaj ulliri

– 2 dl e ujit të ftohtë

– Pak lëng limoni

Përgatitja

Merreni anansin e pjekur dhe të freskët nga frigoriferi. Pastrojeni dhe prejeni atë në kube dhe shtoni në blender, shtoni një lugë çaji vaj ulliri dhe ujë. Të gjitha së bashku përzijeni, nëse dëshironi, shtoni pak lëng limoni. Pijeni të ftohtë. Kjo pije do të ju ndihmojë të humbisni në peshë

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close