fbpx

Horoskopi ditor, e hënë 19 prill 2021

Dashi
Dite tejet e trazuar dhe delikate kjo e sotmja për te dashuruarit. Asgjë nuk ka për te ecur ashtu si e kishit menduar, prandaj bëni kujdes. Beqaret do bëjnë edhe sakrifica vetëm qe te mos mbeten vetëm gjate kësaj dite. Gjendja e financave mund te përmirësohet disi nëse arrini ta përfundoni projektin e nisur ne pune. Pranojeni ndihmën qe do iu japin disa kolege te vjetër.

Demi
Do i shprehni ndjenjat pa fund gjate kësaj dite dhe partneri do ndihet me mire se kurrë me pare. Po vazhduat kështu edhe për disa kohe, jeta do ju marre një tjetër drejtim. Beqaret me shume gjase do marrin propozime serioze dhe do fillojnë histori dashurie. Me financat nuk duhet te bëni asnjë lloj çmendurie sepse situata mund te përkeqësohet nga çasti ne çast.

Binjaket
Dite e bekuar nga yjet kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Gjerat do ju ecin për mrekulli dhe emocionet do jene te njëpasnjëshme. Beqaret me shume gjase do kenë dashuri me shikim te pare dhe jeta do ju ndryshoje rrënjësisht. Ne planin financiar do jeni me te kujdesshëm dhe do mateni mire para se te hidhni çdo lloj hapi. Nuk pritet ndonjë gjë e befasishme.

Gaforrja
Do bëni disa gafa te pafalshme sot ne jetën tuaj ne çift prandaj dhe gjerat do marrin tatëpjetën. Do ju vije inat për gabimet e bëra, por ajo qe kaloi nuk mund te kthehet pas. Beqaret do joshin gjate gjithë kohës dhe do mund ta gjejnë një person me te cilin te kalojnë disa kohe. Ne planin financiar do jeni me te organizuar se kurrë me pare dhe do dini mira sa te shpenzoni.

Luani
Pasioni do ndizet edhe me shume gjate kësaj dite për ju te dashuruarit. Do kaloni çaste fantastike te cilat nuk do i harroni kurrë. Beqaret bëjnë mire te mos luajnë me zjarrin sepse ka rrezik te digjen keq. Durimi do i çoje ne drejtimin e duhur. Buxhetin duhet ta keni gjithë kohës nen kontroll. Mos kryeni shpenzime te tejskajshme nëse nuk doni qe situata te ketë probleme.

Virgjeresha
Dite e begate kjo e sotmja për ata qe kane kohe ne një lidhje. Ata qe sapo klane ndryshuar statusin mund te jene ende te habitur për ndryshimet qe po ju ndodhin megjithatë do ja kalojnë mire. Beqaret do fillojnë te mendojnë seriozisht për te krijuar një lidhje me personin qe po i josh prej muajsh. Ne planin financiar do keni probleme serioze nëse nuk merrni masa menjëherë.

Peshorja
Do i merrni gjerat me seriozisht sot juve qe jeni ne një lidhje dhe do mendoni te jetoni se bashku. Përgatituni mire sepse jo gjithçka është fushe me lule. Beqaret do mund te takojnë persona te veçante me te cilat ja vlen te njihesh. Ne planin financiar do ketë goxha vështirësi, por fale disa miqve te specializuar ne këtë fushe do ia dilni mbanë me sukses.

Akrepi
Përfitoni sa te mundni sot nga prania e partnerit tuaj dhe shprehini pa fund ndjenjat. Keni për ta pare qe gjerat do ecin edhe me mire. Beqaret do jene te turpshëm dhe ne me te shumtën e kohës do mbyllen ne vetvete. Ne këtë mënyrë do humbasin mundësi te shkëlqyera te cilat do mund t’iu ndryshonin jetën. Për buxhetin mos u shqetësoni aspak. Gjithçka do ece si duhet.

Shigjetari
Yjet nuk do e favorizojnë aspak harmoninë ne çift gjate kësaj dite përkundrazi problemet do jene te njëpasnjëshme. Mos ia hidhni për çdo gjë fajin atij qe keni ne krah. Beqaret do bëjnë mire t’ia lënë gjerat kohës. Vetëm kështu gjithçka do ju ece ashtu si e kane ëndërruar. Ne planin financiar do i kuptoni me ne fund gabimet e kryera dhe do gjeni një mënyrë për t’i ndrequr.

Bricjapi
Te dashuruarit do kenë një dite shume normale dhe pa asgjë te jashtëzakonshme. Beni thjesht atë qe ndjeni. Beqaret do tregohen te arsyeshëm dhe nuk do ju besojnë te gjitha premtimeve qe do iu bëjnë disa persona. Me financat duhet te merreni me shume se disa kohe me pare. Vetëm kjo gjë mund t’iu nxjerre nga situata delikate ne te cilën jeni zhytur koke e këmbë.

Ujori
Do bëni disa gafa te pafalshme sot ne jetën tuaj ne çift prandaj dhe gjerat do marrin tatëpjetën. Do ju vije inat për gabimet e bëra, por ajo qe kaloi nuk mund te kthehet pas. Beqaret do joshin gjate gjithë kohës dhe do mund ta gjejnë një person me te cilin te kalojnë disa kohe. Ne planin financiar do jeni me te organizuar se kurrë me pare dhe do dini mira sa te shpenzoni.

Peshqit
Do e rregulloni marrëdhënien ne çift gjate kësaj dite dhe do ndiheni me mire pranë partnerit tuaj. Me ne fund do i kuptoni edhe gabimet. Beqaret nuk do kenë asnjë nevoje për te ndryshuar menjëherë statusin prandaj do i marrin gjerat si t’iu vijnë. Për te përmirësuar buxhetin është e rrezikshme te besoni tek lojërat e fatit. Me to mund te humbni me shume nga sa mendoni.

Lajme të ngjashme

Back to top button