fbpx

Edi Rama: Ja ç’ domethënë drejtësi europiane! (Foto)

Kryeministri Edi Rama e përshëndeti vendim Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv, duke deklaruar se drejtësia europiane bëri punën e saj.

Me anë të një postimi në Twitter, kreu i qeverisë tha: “Supeeeer! Ja ç’ domethënë drejtësi europiane! 3 pikë për Kombëtaren kuqezi në Beograd!!!

Edhe kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, uroi kombëtaren për 3 pikët e marra në tavolinë: “E uroj ekipin kombëtar dhe të gjithë shqiptarët kudo ku janë për vendosjen e drejtësisë dhe triumfin e sportit. Uroj në mënyrë të veçantë familjarët e futbollistëve, të cilët përjetuan me ankth momentet e dhunës në atë ndeshje. Uroj dhe shqiptaro-italianin Gianni De Biasi”.

Edi Rama: Ja ç’ domethënë drejtësi europiane!

 

Lajme të ngjashme

Back to top button