Nesër protesta: “Nikolla ik”

Koalicioni “qytetarët për Maqedoninë” të enjten më 2 korrik në orën 18 bëjnë thirje për protesta para rezidencës së Gruevskit me moton “Nikolla ik”.

Edhe kësaj radhe qytetarëve u bëhet thirrje që me vete  të marrin me vete tenxhere, pjata, lugë e objekte tjera metalike.

Qëllimi është që të protestojë duke u rënë objekteve metalike, për të krijuar një “zhurmë” që kërkon ikjen e kryeministrit Nikolla Gruevski dhe bashkëpunëtorëve të tij.

Lajme të ngjashme

Back to top button