Aktivistët e Besës protestojnë para Klubit të deputetëve (VIDEO)

Ka filuar takimi i katër liderëve – Nikolla Gruevski, kryeministër dhe lider i VMRO-DPMNE-së, lideri opozitar i LSDM-së Zoran Zaev, lideri i BDI-së Ali Ahmeti dhe njeriu i parë i PDSH-së Menduh Thaçi, në praninë e dy ambasadorëve të SHBA-ve dhe BE-së, Xhes Bejli dhe Aivo Orav.
11657531_1588429108087089_1070044371_n

11693028_1588429241420409_1070016953_n

11694077_1588429058087094_1727505798_n

Ndërsa mbahet takimi, para Klubit të deputetëve, një grup i aktivistëve të Lëvizjes Besa protestojnë, sepse, siç thonë, janë “të pakënaqur me faktin se Ahmeti dhe Thaçi janë ulur në tavolinën e bisedimeve si përfaqësues të shqiptarëve.

Lajme të ngjashme

Back to top button