Turqi, “Marshi i krenarisë” në muajin Ramazan, policia përleshet me marshuesit

Policia e Turqisë sot përdori topa uji, fishekë gome dhe gaz lotsjellës gjatë ”Marshit të krenarisë” në Stamboll, raporton BBC.

Më herët, organizatorët publikuan paralajmërime në rrjetet sociale se autoritetet lokale e kanë penguar marshin sepse ajo përkoi me muajin e Ramazanit.

Lajme të ngjashme

Back to top button