Limoni dhe soda bikarbone, kombinim mrekullibërës

Ky kombinim ka veti anti kancerogjene dhe eshte i shendetshem.

Përfitimet e tjera të këtij kombinimi janë si më poshtë:

Efekte anti virusale

Efekte anti bakteriale

Ndihmon në tretje

Rrit imunitetin

Ofron shumë vitamina

Pastron mëlçinë

Ndihmon në largimin e parazitëve të zorrës

Me vetitë alkaline që ka rregullon nivelin pH të trupit

Është e dobishme në luftimin e ftohjeve, gripit dhe virusave të tjerë

Ndihmon zemrën dhe tensionin e lartë të gjakut

Rrit shkrirjen e yndyrnave dhe ndihmon për humbjen e peshës

Mund të përdoret për të pastruar dhëmbët dhe largimin e baktereve në gojë

Zvogëlon dhimbjen e dhëmbit

Ndihmon në largimin e puçrrave të fytyrës dhe akneve

Si ta përdorësh këtë recetë:

Merni një lugë çaji të sodës së bukë dhe dy lugë çaji të lengut të limonit .

Lajme të ngjashme

Back to top button