Edhe një futbollist largohet nga Juventusi

Pas Carlos Tevezit, që u bashkua me Boca Juniors, tani ka ardhur largimi tjetër në taborrin e kampionit të Italisë, Juventusit.

Bëhet fjalë për mesfushorin ofanziv, Simone Pepe, i cili pas pesë viteve ndahet me bianconerët.

Pepe, me këtë rast u shpreh: “E kam dhënë zemrën, shpirtin e madje edhe një këmbë”, deklaroi Pepe për “Tuttosport”.

“Populli bardh e zi e ka kuptuar dhe më ka mbështetur gjithmonë. Në Juventus kam kaluar pesë vite fantastike në një klub të jashtëzakonshëm”

Lajme të ngjashme

Back to top button