Ja çfarë gabimi ka bërë një supermarket për Ramazan

Myslimanët në tërë botën po e festojnë Muajin e Ramazanit, teksa supermarketet po bëjnë oferta të ndryshme që të ofrojnë sa më shumë klientë.

E, kompania Tesco në Britani të Madhe, ka bërë një ofertë të ngutshme për klientët e saj myslimanë.

Derisa ngrënia e mishit të derrit për myslimanët është një ndër ndalesat kryesore, Tesco ka ofruar patatina me shije të mishit të kësaj kafshe, transmeton Telegrafi.

Pas postimeve të klientëve të ndryshëm në rrjete sociale, kompania ka kërkuar falje dhe ka zëvendësuar patatinat në fjalë me një lloj tjetër.

Lajme të ngjashme

Back to top button