Vuçiq në Bruksel: Serbia nuk do të lejojë poshtërim

Kryeministri serb, Aleksandër Vuçiq, para se të fillonte takimin në Bruksel me Kryeministrin e Kosovës Isa Mustafa, ka thënë se Qeveria serbe nuk do të lejojë të poshtërohet populli i saj.

Përndryshe, në takimin që po vazhdon në Bruksel do të bisedohet për Telekomin, Asociacionin e Komunave, Energjetikën dhe barrikadën mbi urën e lumit Ibër në Mitrovicë, njofton agjencia e lajmeve N1, transmeton Klan Kosova.

Lajme të ngjashme

Back to top button