fbpx

Shqiptarin e tradhton zëri, kapet me 3.5 kg drogë në Itali

“Nuk kam asgjë për të deklaruar”, kjo ishte përgjigja e shqiptarit kur u pyet nga doganierët në Bari gjatë një kontrolli të zakonshëm. Por, zëri i tij dhe nervoziteti e tradhëtuan.

28-vjeçari i mbërritur në port me traget dhe me një makinë “Renault” iu nënshkruar një kontrolli të kujdesshëm.

Nga kontrolli në makinën e shqiparit u gjetën 12 pakoka me heroinë me një peshë totale prej 3.5 kg. Droga ishte fshehur poshtë sediljes së pasme të automjetit.

Korrieri shqiptar tashmë do të dalë para gjykatës me akuzën e trafikimit të drogës.

Lajme të ngjashme

Back to top button