fbpx

Tetovë, deri më 500 euro dënimet për krismat në dasma

Polcia e Tetovës ka paralajmëruar fillimin e aksionit për ndalimin e të shtënave nëpër gëzimet familjare si dhe aksionin për konfiskim të armëve, njofton Tv Art.

Sipas zëdhënësit të Policisë, Marjan Josifoski policia kërkon që qyetarët të përmbahen nga këto akte dhe mos të gjuajnë me revole ose mjete të tjera zjarri që kohëve të fundit po përdoren shumë në ahengjet familjare.

Sipas SPB të Tetovës deri në 500 euro do të jenë dënimet për krisma me armë zjarri nëpër dasma.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close