Iniciativa “Vepro” organizoi tribunë fetare për nder të Ramazanit (Foto)

Iniciativa “Vepro” ditën e djeshme ka organizuar tribunë fetare në Çarshi të Shkupit për nder të muajit të bekuar të Ramazanit.

Në këtë tribunë që i dedikohej muajit të shenjtë të Ramazanit morrën pjesë hoxhallarë të njohur si Ferid Selimi, Remzi Isaku dhe interpretuesit e ilahive Adem Ramadani, hfz Xhemail Nuhiu dhe Ylber Aliu. Në tribunë nuk mungoi as humoristi Hazbi Thera.

Organizatorët e kësaj tribune njihen si organizues të ligjeratave javore që i mbajnë në Çarshi dhe aktiviteteve dobiprurëse për shoqërinë. /Portalb
 

Lajme të ngjashme

Back to top button