fbpx

Haradinaj: Dalja para Gjykatës sllovene ofendim për mua

Lideri i AAK-së ka bërë të ditur se nuk do të dal para gjykatësve slloven sepse sipas tij të gjitha i ka dëshmuar ndërkombëtarisht dhe se më nuk ka asgjë për të dëshmuar,

Qëndrimin e Haradinajt e ka bërë publik këshilltari i tij, Avni Arifi:

Qendrim zyrtar i Kryetarit Haradinaj:

Kryetari Haradinaj nuk pranon te del vullnetarisht para gjykatesit slloven. Pafajesine e kam te deshmuar nderkombetarisht.

Nuk kam asgje me sistemin e drejtesise sllovene e as nderkombetare. Sllovenet te pastrojne sa me pare sistemin e tyre nga reliktet shpifese te Beogradit qe datojne qe nga viti 2004 dhe ende edhe sot i konsideron si valide.

Kjo sjellje dhe veprim nga shteti slloven eshte e papranueshme dhe shume ofendues si per mua poashtu dhe Kosovën.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close