Warriors sundues të NBA ligës (Video)

Golden State Warriors ka shënuar edhe fitoren e katërt kundër Cleveland Cavaliers me rezultat 105:97, për t’u shpallur kështu kampion të ri të NBA.

Warriors kanë qenë skuadër dominuese edhe në ndeshjen e katërt të tyre, duke treguar edhe një herë formën e tyre të mirë, të cilën e kanë pasur gjatë tërë edicionit.

Basketbollisti më i dalluar te Warriors ishte Carry dhe Iguodala me nga 25 pikë, ndërsa te Cavaliers ishte LeBron james me 32 pikë, por që ishin të pamjaftueshme.

Kjo njëherit për James ishte humbja e katërt në finale nga gjashtë sa ka luajtur, ndërsa në anën tjetër Igoudala u shpall MVP i finaleve.

Lajme të ngjashme

Back to top button