fbpx

Ndërron jetë kikboksieri i ri kosovar, Ilir Beqiri

Kikboksieri kosovar, Ilir Beqiri ka ndërruar jetë. Lajmi është publikuar përmes një postimi në faqen zyrtare të boksierit të famshëm Nuri Seferi.

Postimi i plotë i Seferit-

“Para disa çastësh morra lajmin shum të hidhur që nga jeta është ndar Ilir Beqiri një djalosh mjaft i talentuar në Kick Box.

Deshiroj nga zemra ti shpreh ngushllime gjith familjes Beqiri dhe vellaut Shemsi Beqirit.”

Por cilat ishin arsyet e vdekjes së boksierit të ri dhe të talentuar

Kikboksieri nga Kosova, Ilir Beqiri ndërroi jetë pasi nuk arriti ta mposhte luftën me kancerin.

Pak vite më parë ai u diagnostifikua me sëmundjen vdekjeprurëse, të cilës nuk arriti t’i bëj ballë, duke ndërruar jetë, ndërsa vitin e kaluar ai foli për sëmundjen e tij në një intervistë për mediat zvicerane.

Iliri tregoi se si kishte provuar t’ia mbante të fshehtë familjes lajmin për diagnostifikim me kancer.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close