fbpx

Edhe VMRO reagon ndaj “bombave” të Zaevit

Zoran Zaev dëshiron të gënjejë tërë opinionin, edhe maqedonasit dhe shqiptarët, edhe turqit edhe serbët edhe romët, edhe boshnjakët dhe vllehët, se kujdeset për to, ndërsa gjithçka që dëshiron të bëjë është ta shpëtojë vetveten nga kriminalitet të cilat qëndrojnë pas tij dhe pas familjes së tij, thuhet në reagimin e VMRO-DPMNE-së në konferencën e sotme për shtyp të LSDM-së në të cilën u publikuan bisedat e përgjuara nga funksionarët e BDI-së.

Në reagimin me shkrim VMRO-DPMNE vlerëson se qëllimi i liderit të LSDM-së është të bëjë kaos me qëllim që të vijë në pushtet pa zgjedhje dhe ta mbrojë veten nga pasoja nga, siç thuhet, sjellja e tij korruptive.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close