fbpx

BDI reagon ndaj “bombave” të sotme të Zaevit

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) përgënjeshtron të gjitha akuzat të bëra sot në pres konferencën e kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev.

“Akuza që mund ti gjesh vetëm në paralajmërimet që ai vet ua bën përgjimeve e aspak në vet përgjimet.
Për shembull.: veç fakti që biseda në mes Kryetarit të Partisë dhe kryetarit të degës së Çairit për shitjen e pronës së BDI-së në Shkup (për të cilën do prezantojmë dëshmi) prezantohet si krim dhe tregon për tendencën e kësaj pres konference.

BDI mbetet në qëndrimin që të publikohen të gjitha materialet që opozita disponon për BDI-në, por kërkon që të mos të bëhen interpretime qëllimisht të gabuara për ta lajthitur opinionin. BDI, gjithashtu mbetet në qëndrimin që të njëjtat të procesohen nëpër institucione sipas dëshirës së opozitës.
Nëse verifikohen akuzat e bëra, BDI-ja nuk do del në mbrojtje të asnjërit, por gjithashtu kërkon të publikohet nëse verifikohet se akuzat janë bërë në bazë të nxjerrjes nga konteksti të bisedave private në mes funksionarëve të partisë. ” thuhet në kumtesën e BDI-së.

Lajme të ngjashme

Komentet

 1. Vakti ishte MÈ, qe t”u dalin mutlleqet , sikur kanalizmi qe del ne QAIR, kurr bjen shi….

 2. Ti ,,tetova,, sëpari mëso shkronjat dhe përdori drejtë,dhe më pas fol për Çairin e jo Qairin, dhe shih pak kanalizimet që keni andej e që vini edhe këtej na bëni tollovi.

 3. Bravo bre Shqipe!!
  I keni mbaru t’gjitha punet ju, e ju paska mbet me kritiku dhe me msu njoni trejtrin. O Shqiptar, po kritikojeni dhe mesojeni veten tuaj se pari pastaj mundohuni ta beni me t tjerit o komb i prapambetur!!
  Pervec historise, nuk na ka ngelur gje tjeter pershkak qenieve si ju.

 4. Per ate “Shkopin” siç e quan Shkupin , Alia: Tamam ke sepse BDI gjithandej i ka be punet PISÈ….

 5. Peŕ “Memedheun”. Bravo edhe Ty , qe po te duket se BDI, nuk duhet kritikuar, pas te gjithave qe ndegjuam….

 6. ) Заев: Фатмир Бесими тајно се сретнал со Борис Тадиќ
  Објавено: 16:26, 16/06/2015 Прегледано: 1,

 7. Haj se per duistat shqiptaret jan numra 153 po i pyes si ndjehen qe i ka klot Alija me patriotizem te rrejshem . Tani mos thoni shkavi i ka fajat e pat vet kush ishte ma shka se shkavi

Back to top button