fbpx

Bullgari, avioni kryen ulje emergjente

Një avion udhëtarësh i kompanisë Wizz Air i cili ishte në fluturim nga Bullgaria drejt Italisë kryen ulje emergjente në aeroportin e Sofjes për shkak të krisjes në një xham të tij, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas lajmit të radios kombëtare të Bullgarisë theksohet se avioni me 173 persona në bord i linjës Sofje-Bolonja pas një kohe të shkurtë pas ngritjes në fluturim është vënë re se ka patur një të krisur në xhamin e tij.

Pasi udhëtarët kanë paralajmëruar personelin e fluturimit, avioni i cili ndodhej mbi hapësirën ajrore serbe u kthye në Bullgari dhe kreu uljen në aeroportin e Sofjes.

Udhëtarët të cilët kanë zbritur në një mënyrë të sigurtë më pas ata janë dërguar për në Bolonja me një udhëtim tjetër.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close