fbpx

Zaev: E përkrahim protestën e “Besës” por mos tu shërbejë nacionalizmit të Gruevski-Ahmetit

Lideri I LSDM-së Zoran Zaev deklaroi se përkrah protestën e organizuar nga Lëvizja Besa por sipas tij nuk duhet të ketë dallime dhe në protestë ishte vetëm flamuri kombëtarë pa atë maqedonas.

“Protesta e “Besës” është e drejtë demokratike dhe ne e mbështesim atë por nuk më pëlqeu nacionalizmi që shkon në dobi të Ahmetit dhe Gruevskit”, deklaroi Zaev.

Sipas tij Maqedonisë i duhet një freski politike dhe cdo parti e re është e mirëseardhur.

Lajme të ngjashme

Back to top button