fbpx

A do të përfshihet në bisedimet për krizën edhe Nuland?

Ndihmësja e sekretarit shtetërorë të SHBA-së për Evropë dhe Euroazi, Viktoria Nuland ka sërë udhëtimesh në rajon. Nëse udhëtimet e saj e përfshijnë edhe Maqedoninë, departamenti i shtetit do të del me njoftim të veçantë, deklaruan për “Meta” nga ambasada amerikane në Shkup.

Në opinion këto ditë po flitet edhe për mundësinë që Nuland të përfshihet në bisedimet për zgjidhjen e krizës politike kur të gjithë mundësitë do të ishin harxhuar.

Bisedimet mes liderëve të VMRO DPMNE, LSDM, BDI dhe PDSH, Nikolla Gruevski, Zoran Zaev, Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi, përfunduan pa sukses javën e kaluar në Bruksel

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close