Vajza me shami, pasioni bardheblu

Pasioni për skuadrën e zemrës jo pak herë shfaqet edhe në veshjet e tifozëve.
Por për këtë vajzë “Tirona” mesa duket është një dashuri edhe më e madhe, aq sa veshja e saj e përditshme është e gjitha e kombinuar bardh e blu, siç është flamuri i skuadrës së futbollit të Tiranës.

Kjo foto është shpërndarë në faqen zyrtare të Klubit të Futbollit Tirana në Facebook dhe veç bluzës së skuadrës, këpucëve blu, ajo që bie në sy është edhe shamia blu e kësaj vajve myslimane për tu kthyer e gjitha në bardh e blu.

Lajme të ngjashme

Back to top button