fbpx

Cila shenjë e horoskopit është më e shpeshtë te liderët botërorë

Uebsajti i lajmeve Vocativ dhe partneri i tij për vizualizimin e të dhënave Dadaviz kanë analizuar shenjat e horoskopit në të gjithë botën dhe kanë gjetur disa përfundime interesante.

Shenja më e zakontë mes liderëve botërorë është Akrepi, e ndjekur me pak diferencë nga Luani dhe Shigjetari.

Akrepi

Liderët e njohur të shenjës së Akrepit përfshijnë Hilari Clinton. Tiparet më karakteristike të Akrepit janë vendosmëria dhe forca, por shpesh mban të fshehta dhe nuk pranon të ndryshojë mendim.

Luani

Liderët e pushtetshëm të shenjës së Luanit përfshijnë presidentin e SHBA-së Barack Obama. Luanët tipik janë entuziastë dhe zemërmirë, por shpesh akuzohen për pompozitet dhe një ndjenjë superioriteti.

Shigjetari

Shigjetaret e pushtetshem perfshijne Winston Churchill. Shigjetaret tipike jane liridashes dhe filozofike. E vetmja gje qe i akuzojne eshte optimizmi i verber dhe qe nuk qetesohen kurre.

Renditja e plotë e shenjave dhe shteteve që kanë një lider të asaj shenje

Akrepi 22 shtete

Luani 18 shtete

Shigjetari 18 shtete

Binjakët 17 shtete

Gaforrja 16 shtete mes tyre edhe Shqipëria. Kryeministri Edi Rama është shenja e Gaforres.

Dashi 15 shtete

Peshqit 15 shtete

Ujori 14 shtete

Bricjapi 14 shtete

Demi 13 shtete

Peshorja 13 shtete

Virgjëresha 12 shtete

Lajme të ngjashme

Back to top button