fbpx

Si do të jetë moti në fillim të Ramazanit?

Edhe pos asaj që java filloi në fazë të verdhë dhe me temperaturë rreth 40 gradë, për të enjten (18 qershor) dita e parë e Ramazanit, moti do të jetë shumë i freskët.

Sipas sinoptikëve të enjten do të mbajë mot me diell dhe vranësira mesatare me reshje lokale shiu dhe maksimum 24 gradë Celsius.

Të premten do të mbajë mot gjithashtu i freskët me maksimum 27 gradë.

Të shtunën diell dhe vranësira me maksimum 28 gradë.

Të dielën 26 gradë Celsius.

Lajme të ngjashme

Back to top button