Maskë verore për lëkurë

Në këto ditë të nxehta bakteriet mund të jenë prezente dhe mund të ju sulmojnë fytyrën në çdo minut, dhe gjithçka që duhet të bësh si primare është pastrimi me të bardhë të vezës dhe mjaltë.

Një kombinim i tillë e mbanë lëkurën gjithmonë të shëndetshme, elastike dhe me shkëlqim gjatë gjithë verës.

Kjo përzierje është maskë shumë e dëshirueshme sepse e bardha e vezës dhe mjalti ndihmon lëkurën për t’u përshtatur me ndryshimet sezonale.

E gjithë çka ju mbetet të bëni është të përzieni një vezë ( vetëm të bardhën ) dhe një lugë gjelle mjaltë, rezultatin do t’a vëreni vet, transmeton Klan Kosova.

Lajme të ngjashme

Back to top button