fbpx

Horoskopi ditor, 13 qershor 2015

Dashi

Dita është e favorshme për projektet sociale në ekip. Mbani parasysh se një nismë e juaja mund të rezultojë me disa probleme si dhe disa çështje që kanë të bëjnë me shkëmbimin e kohës dhe informacionit. Kjo është një kohë e mrekullueshme për rritjen shpirtërore.

Demi

Mund të vini themelin për një projekt idealist arsimor ose social. Gjatë kësaj kohe ju nuk duhet të provoni të veproni të vetëm. Nën shoqërinë e njerëzve me të cilët mendoni njësoj ju do të ndiheni në vijimësi emocionalisht mirë. Në të kundërt ju mund të tregoheni tepër dembel dhe jorealist.

Binjakët

Mendimi juaj kritik do të jetë disi i përgjumur gjatë kësaj dite. Për më tepër stili dhe mënyra juaj e të menduarit, po kalon nëpër transformim dhe ju ende nuk jeni të aftë për të identifikuar siç duhet nevojat tuaja.

Gaforrja

Kjo ditë favorizon idealizmin dhe frymëzimin. Mund të përjetoni emocione të paharrueshme nëse nuk bëni vetëm gjëra praktike por edhe të tjera me një kuptim më të thellë dhe të shenjtë. Megjithatë yjet insistojnë që ju nuk duhet të ndikoni anën materiale nga pasionet tuaja.

Luani

Partnerët, klientët dhe menaxherët tuaj mund të kenë një tendencë të fortë të ndërtimit të kështjellave të rërës, të cilat vetëm në dukje do të jenë të plota. Kjo mund të rezultojë dita e keqardhjes rreth mundësive të humbura. Megjithatë një gjë e tillë është më reale se sa shpresa bosh për atë që kurrë nuk do të jetë.

Virgjëresha

Është kohë e mirë për të lindurit e kësaj shenje për të thënë lamtumirë edhe ndaj besimeve më realiste. Duhet gjithashtu të bëni kujdes për të qëndruar larg metodave dhe taktikave që nuk japin ndonjë rezultat. Të lindurit në mes të shtatorit, do të ndjejnë një nevojë të paqartë për t’a bërë urgjentisht këtë.

Peshorja

Do të keni shanse të mira për sukses dhe një mundësi të përkryer për të përfunduar gradualisht të gjitha projektet. Ju mund të konfirmoni fatin tuaj të mirë në dashuri. Ju keni të drejtë dhe kënaqësi për të përmbushur të gjitha qëllimet tuaja krijuese duke përdorur gjithë arsenalin e imagjinatës tuaj.

Akrepi

Të lindurit në mesin e nëntorit mund të debatojnë gjatë me partnerin, ose të kënaqen me gjëra joreale dhe fantazi. Ky aktivitet mund të provojë mjaft i frytshëm nëse ju dhe partneri juaj merreni me aktivitete krijuese dhe argëtuese, siç mund të jetë vallëzimi në çift.

Shigjetari

Besimi i tepruar në njerëz dhe në ata që ju rrethojnë, mund të rezultojë një mashtrim i keq për ju. Ndërsa gjatë bashkëveprimit me të huajt ose në rrugë, mund të bini viktimë e mashtrimeve dhe grabitjeve. Në të njëjtën kohë, ju do të keni një shans të mrekullueshëm për të prezantuar idetë dhe vlerat tuaja morale.

Bricjapi

Sistemi të cilin ju shpresoni se do t’ju ndihmojë të përmirësoni pozicioni tuaj material, mund të jetë rrjedhijë e momentit të fundit. Ju mund të liheni në baltë nga njerëzit, pajisjet apo besimi juaj i tepruar në sukses. Mos u shqetësoni, këto situata nuk do të kenë pasoja të qëndrueshme.

Ujori

Tepria do të rezultojë armiku kryesor i të lindurve të kësaj shenje. Varësisht nga natyra e aktiviteteve dhe zakoneve tuaja, kjo gjë mund të nxitet nga besimi i tepruar, ëndërrimet dhe naiviteti. Mund të jepeni pa arsye pas ushqimit apo pijeve.

Peshqit

Sot nuk është dita e duhur që të filloni të lëvizni apo të udhëtoni për qëllime biznesi. Nevojat tuaja kryesore do të jenë për informacion, komunikim, dashuri, mirëkuptim, mbështetje dhe liri në të njëjtën kohë./noa.al

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close