fbpx

Mot me diell

­ Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë të dobët nga drejtimi i ndryshueshëm.

Pasdite në rajonet malore do të ketë paraqitje të izoluar të reshjeve afatshkurtëra të shiut dhe bubullima. Temperatura e mëngjesit do të ulet prej 10 deri 18 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 27 deri 34 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe me vranësira deri në mesatare. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 15 gradë, ndërsa ajo e ditës deri 32 gradë Celsius.

Lajme të ngjashme

Back to top button