fbpx

Shqiptari dhuron 1 milion euro për Preshevën

Një shqiptarë nga Presheva i cili jeton dhe vepron në Moskë të Rusisë, ka dhuruar 1 milion euro, në fushatën e organizuar nga RTK, për ndërtimin e 100 shtëpive për shqiptarët e Preshevës.

Ky është shembulli më i mirë edhe njëherë se shqiptarët janë popull solidar dhe i gjenden pranë njëri tjetrit atëherë kur kanë nevojë më së shumti. http://www.albeu.com/kosove/shqiptari-dhuron-1-milion-euro-per-presheven/126750/

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close