fbpx

Maqedonia ferr për emigrantët (VIDEO)

Na trajtojnë si kafshë, na përzënë dhe askush nuk ka ndihmon, policia na merr mito, thanë për REL Semah dhe Salman Munaver, të cilët duke ikur nga Siria, shpëtimin e tyre e kanë kërkuar në Maqedoni. Sipas tyre Maqedonia dhe Hungaria është vendi më i keq për refugjatë, transmeton Radio Evropa e Lirë.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close