fbpx

Manchester afër marrëvshjes me Manxhukiq

Manchester United është shumër afër zgjidhjes për sulmuesin e radhës që do transferohet në verë. Mediat angleze sot janë zgjuar me lajmin se Mario Manxhukiq është pranë kalimit te gjigandi anglez.

Ish-sulmuesi i Bayern Munchen, aktualisht lojtar i Atletico Madrid është zgjedhja e parë e Van Gaal. Trajneri holandez është duke kërkuar një bomber tipik për sulm dhe Manxhukiq është preferenca e parë.

Thuhet se bisedimet kanë ecur në mënyrë perfekte dhe se kalimi i Manxhukiq të United është vetëm çështje ditësh.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close