fbpx

Bruksel, pa sukses bisedimet e liderëve politik të Maqedonisë, komisari Han i zhgënjyer

­ Liderët e katër partive politike më të mëdha në Republikën e Maqedonisë, Nikolla Gruevski, (VMRO-­DPMNE), Zoran Zaev (LSDM), Ali Ahmeti (BDI) dhe Menduh Thaçi (PDSH), sot u ulën në bisedime me eurokomisarin për negociata dhe zgjerim Johanes Han me qëllim që të arrihet marrëveshje përfundimtare për t’i dhënë fund krizës politike në vend.

Lajme të ngjashme

Back to top button