fbpx

Bologna kthehet në Serinë A

Bologna është skuadra e tretë që ka siguruar pjesëmarrjen në Serie A, për edicionin e ardhshëm.
Skuadra e njohur, ka mundur në Playoff, Pescarën.
Carpi dhe Frosinone, janë skuadrat tjera që nga Serie B, janë inkuadruara në Serie A.
Ja të gjithë ekipet që do të garojnë në stinorin tjetër në elitën e futbollit italian:
Atalanta, Bologna, Carpi, Chievo, Empoli, Fiorentina, Frosinone, Genoa, Inter, Juventus, Lazio, Milan, Napoli, Palermo, Roma, Sampdoria, Sassuolo, Torino, Verona, Udinese.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close