Modelet e flokëve për t’u dukur bukur në verë

Nga pasarelat e modës deri tek revistat ndërkombëtare, krehja e flokëve është një “armë” e fortë që çdo femër e mban si gur të çmuar. Për t’u dukur femërore edhe për sezonin e nxehtë, zgjidh modelin që të duket i përshtatshëm edhe me formën e fytyrës.

JESSICA ALBA

Të gjithë përpiqen të imitojnë yjet dhe stilet e tyre sa herë duan të ndryshojnë modelet e flokëve. Pavarësisht se vera është e nxehtë dhe flokët shpeshherë të bezdisin, edhe gjatë këtij sezoni femrat duan të duket seksi. Me një efekt pa dyshim retro, flokët seksi si të Rihanna-s mund të jenë një zgjidhje e shpejtë për mbrëmjet e papritura. Jo më pas mbetet stili i Beyonces e për të vazhduar me ëmbëlsinë e Jessica Alba-s apo një model topuz si Jennifer Lopez, bisht ose me onde të valëzuara. Për flokët e gjatë, për të shkurtër apo edhe për flokët me gjatësi mesatare, mjafton vetëm pak frymëzim për të ndryshuar. Këtu janë disa modelet seksi për flokët gjatë sezonit të verës. Çdo lloj gjatësie dhe çdo lloj forme fytyre mund ta gjesh. Mjafton t’u hedhësh një sy.

JENNIFER LOPEZ
BLAKE LIVELY
Beyonce
OLIVIA PALERMO
NATHALIE EMMANUEL
LEA MICHELE
KIM KARDASHIAN
JOAN SMALLS
VICTORIA BECKHAM
DARBY STANCHFIELD
CHRISSY TEIGEN

Lajme të ngjashme

Back to top button