Morata: Respektojeni Messin, por mos u frikësoni

Alvaro Morata e ka një porosi për bashkëlojtarët e tij para finales së madhe. Ylli spanjoll kërkon që të gjithë ta respektojnë Leo Messin, por asnjëri mos të frikësohet nga ai.

“Unë jam rritur në Madrid, e di se çfarë do të thotë të sfidosh Barcelonën në fushë. Kam luajtur kundër kësaj skaudre dhe Messit. Porosis të gjithë bashkëlojtarët e mijë që të respektojnë në maksimum Messin sepse ai e meriton këtë, por që asnjëri mos të frikësohet nga ai. Ne kemi mbrojtje të madhe, mesfushë të ngjeshur dhe sulm të etur për gola” ka thënë Morata.

Lajme të ngjashme

Back to top button