Golden State e fillon me fitore

Le Bron James ka qenë i pandalshëm mbrëmë në ndeshjen e parë të serisë finale ndaj Golden State. Por nuk mjaftoi vetëm paraqitja fenomenale e James për të ndaluar fuqinë e Golden State.

Golden State ëarriors fitoi përballjen e parë me rezultat 108-100. Dyshja e frikshme e Golden, Stephen Curry dhe Klay Thompson arritën së bashku të shënojnë 47 pikë.

Le Bron James arriti i vetëm të realizoi 44 pikë të cilat nuk ishin të mjaftueshme për fitoren e “kalorësve”.

Lajme të ngjashme

Back to top button