“Poshtë diktatura!”, edhe një protestë kundër qeverisë së Maqedonisë (VIDEO-FOTO)

Në marshimin protestues për kthimin e shtetit në duart e qytetarëve protestuesit me moton “Nuk ka drejtësi, nuk ka paqe”, “Poshtë diktatura”, “Populli në rrugë” sërish kërkuan dorëheqjen e Qeverisë që sipas tyre është kriminele dhe e korruptuar. Protesta filloi para “Kampit të Lirisë” në Shkup në ora 18. Në të ishte edhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, anëtarë të kësaj partie, aktivistë dhe pjesëtarë të OJQ-ve.

2345678101113

Lajme të ngjashme

Back to top button