Greqi, shqiptari del nga burgu dhe vret gruan në sy të dy fëmijëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare që jetonte në Greqi. 45- vjeçari shqiptarë që jetonte në greqi bashkë me gruan dhe dy fëmijët, ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij 33-vjeçare.

Mësohet se ai ka goditur bashkëshorten e tij pasi ka dalë nga burgu, ndërkohëqë nuk dihet identiteti i tyre.

Sipas mediave greke çifti shqiptarë, të cilët kishin dy fëmijë kanë pasur probleme me martesën. Shqiptarja kishte marë plagë të rënda në qafë dhe në shpatur, të cilave nuk mundi tu rezistonte dhe ndërroi jetë në spital.

Ngjarja ndodhi në qytetin e Nafplios, ndërkohë që autori është vënë menjëherë në prangat e policisë./ Shqiptarja

Lajme të ngjashme

Back to top button