BOMBA 34: Si i bën marrëveshjet kriminele kryeministri Gruevski (VIDEO)

Në bisedë me ish ministrin Mile Janakievski, kryeministri Nikolla Gruevski e bind atë si të bëjë marrëveshje jashtligjore.

Gruevski thotë që Janakievski duhet të bëjë lëshime për ndonjë biznesmen mos të shkojë sipas ligjit sepse kështu duhet të punojë më mirë.

Që duhet të “korrigjohet” mos u “shet mend” investuesve për ligjin sepse asnjë projekt deri më tani nuk kanë realizuar.

Gruevski interesohet për një firmë bullgare-çeke-maqedonase që ka bë biznese milionëshe dhe ka fituar tenderin përmes një “linje”.

Bëhet fjalë për shuma të mëdha parash dhe bashkëbiseduesi i tregon Gruevski se s’dinë si ti ndajnë paratë.

Në bisedë me Janakievskin, Gruevski porozit të prishen objektet e Teatrit për qëllime të veta.

Janakievski thotë që nuk mund të prishen aq lehtë  ,Gruevski e urdhëron: nëse nuk është problem politik, do të rrëzojmë.

Gruevski urdhëron Janakievskin që të  ndërtohet si e si.

Bisedat që prezanton Zaevi kanë të bëjnë me korrupsionin e ministrit të ri të brendshëm, me funksionarët e ri të zgjedhur nga Gruevski.

Ish ministrja e brendshme Jankullovska thotë që nuk është asgjë që një firmë nga Negotina është kapur me naftë ilegale të kuqe,  5 ton e gjysmë, pasi që pronari i saj i ka ndihmuar VMRO-së.

Gruevski ka kërkuar nga Jankullovska të shkatërrojë dokument origjinal nga arkivi i MPB pasi në të përmendet gruaja e presidentit Gjorge Ivanov.

Gruaja e Ivanovit ndryshon drejtorë dhe merr rolin e Ivanovit.

Pastaj në ora 18 deri 19 do ketë marsh protestues nga kampi para qeverisë deri te Ministria e Financave. Prej orës 19 deri 19 e 30 paraqitje do kenë Mlladen Çadikovski gazetar, Dragan Tevdovski politikan, Borçe Çupetreski biznesmen, Kërste Shajnovski profesor.

Ndërsa nga ora 20 deri 21 dixhej do jetë Andrej Zhernovski, kryetar i komunës Qendër.

Zoran Zaev

Lexo më shumë: 

BOMBA  1: Gruevski ka përgjuar edhe Ali Ahmetin, Rufi Osmanin dhe Menduh Thaçin (VIDEO)

BOMBA  2: VMRO- DPMNE dhe BDI kanë montuar vendime gjyqësore (VIDEO)

BOMBA  3: Latas, Mijallkov dhe policia montuan burgosjen e Lube Boshkovskit (AUDIO) 

BOMBA  4: Gazetarët nën “tytën” e Mijallkov dhe bandës qeveritare (VIDEO)

BOMBA 5: Plani i Gruevskit për hakmarrje ndaj Canoskit, rrëzim ndërtese.. (VIDEO)

BOMBA 6: Gruevski si i çmendur dhe në mënyrë antiligjore harxhon paratë e kredive dhe të shtetit (VIDEO)

BOMBA 7: Zaev zbardh manipulimet dhe shantazhet e Qeverisë gjatë zgjedhjeve (VIDEO)

BOMBA 8: Ja se çfarë bëri VMRO për ti fituar zgjedhjet (VIDEO)

BOMBA 9: Planet e VMRO-së për bllokimin e Zhernovskit (VIDEO)

BOMBA 10: Lakmitë e Gruevskit për posedime personale (VIDEO)

BOMBA 11: Pushteti vjedh votat, malltreton dhe reketon në qytetin e Zaevit (Audio)

BOMBA 12: Borxhi lahet me borxh, pazaret për gjyqësinë mes BDI-së dhe VMRO-së

BOMBA 13: Gruevski dhe Janakievski, diskutojnë parcelat prej 17 milion eurove (VIDEO)

BOMBA 14: Si Gruevski ujdis tenderë për përfitime personale milionëshe (VIDEO)

BOMBA 15: Si i realizon bizneset milionëshe korruptive Sasho Mijallkovi (VIDEO)

BOMBA 16: Jankullovska me fyerje ndaj shqiptarëve, mobilizon dhe armatën për zgjedhjet

BOMBA 17: Zgjedhjet në Prilep, VMRO gjobiti dhe mbylli kompani dhe lokale

BOMBA 18: Sikletet e Gruevskit dhe VMRO-së për Ligjin e amnestimit të ushtarëve të UÇK (VIDEO)

BOMBA 19: Intervenimet e VMRO-së në Komisionin e lustrimit, kërcënime pas zgjedhjeve (VIDEO)

BOMBA 20: Gruevski, nëpërmjet Jankullovskës pastron gjithë eshalonët e pushtetit (VIDEO)

BOMBA 21: Protugjer dhe Janakieski dakordohen për blerjen e parcelave në Ohër (VIDEO)

BOMBA 22: Punësime partiake dhe keqpërdorime në Universitetin e Shtipit

BOMBA 23 : Gruevski dhe Janakievski përvetësojnë qendrën e Shkupit

BOMBA 24: Gruevski bën listën se cilët gazetar do të punësohen në RTVM (VIDEO)

BOMBA 25: Dëshmi rrënqethëse për Rastin e Sopotit (VIDEO)

BOMBA 26: Lojat e VMRO-së dhe BDI-së për zgjedhjen e Bejtës dhe Ligjin e Branitellave

BOMBA 27: Zaev zbulon mënyrën si shteti ka bërë përgjimin (VIDEO)

BOMBA 28: Bomba e 28: Mijallkovi krijon “ushtrinë” e vet në SGS (VIDEO)

BOMBA 29: Kur policia vret dhe hesht! (VIDEO)

BOMBA 30: Vdekja e gazetarit Nikolla Mlladenov, çfarë ka ndodhur? (VIDEO)

BOMBA 31: BOMBA 31: 600 milionë euro i dha populli për qejfin e Gruevskit (VIDEO)

BOMBA 32: Jankulloska: Me shqiptarët duhet pastruar njëherë e përgjithmonë

BOMBA 33: Gruevski bën pazare për emrin dhe identitetin e Maqedonasve (VIDEO)

Lajme të ngjashme

Back to top button