fbpx

“Lufta vazhdon!” protesta para Kuvendit për 24 dhjetorin (FOTO)

Një grup aktivistësh qytetarë sot kanë mbajtur protesta para kuvendit me rastin e shënimit të 1 vjetorit të “e hëna e zezë”, ditën kur, siç thonë ata, ishte mbytur brutalisht demokracia në vend.

Protesta mbahet nën moton “ Të tregojmë se nuk kemi harruar dhe nuk dorëzohemi. Lufta vazhdon!” nga Kuvendi do të kërkohet zbardhja e ngjarjeve të 24 dhjetorit 2012 dhe dënimin e fajtorëve.

Protesta ka filluar para Kuvendit në orën 8:30.

Lajme të ngjashme

Back to top button