fbpx

Horoskopi ditor, e diel 16 qershor 2019

Dashi

Ciftet do ia kalojne për mrekulli sot. Jo vetëm qe do dashuroheni ashtu si vetem ju dini, por do merrni edhe nje venim te rëndësishëm për te ardhmen. Ka shumë gjasa qe disa persona te bien pre e sharmit tuaj gjatë kësaj dite. Shfrytezojini takimet per t’u njohur me mirë me personat qe do iu vije rrotull. Ne planin financiar duhet te beni kujdes nga influenca negative e Saturnit.

Demi

Ne jetën tuaj ne çift do merrni vendime shume te rëndësishme. Mjaft me duke qëndruar gjithsecili me vete, ka ardhur koha te jetoni bashke. Beqaret edhe pse do kërkojnë gjithë kohës, nuk do e gjejnë dot personin ideal. Ne planin financiar jo vetëm qe nuk priten vështirësi, por për disa situata do jete ne gjendjen me te mire.

Binjaket

Mos kërkoni me ngulm gjate kësaj dite qe partneri te kete per cdo gje, te njëjtin mendim me ju. Lereni ate te shprehet lirisht dhe mos impononi asgje nese nuk doni ta humbni se shpejti. Nese jeni beqare, nuk do keni fat as gjeta kësaj dite. Beni ende durim. Ne planin financiar do kete ndryshime mjaft pozitive. Do tregoheni te matur me shpenzimet dhe kjo do jete gjeja me e mire.

Gaforrja

Dashuria do jetë ne qendër te vëmendjes gjatë kësaj dite. Do i kushtoni me tepër kohë atij qe keni ne krah dhe emocionet do jenë te shumëfishuara. Nëse jeni vetëm, do keni takimin qe keni pritur prej kohësh. Tregohuni te duruar para se te hidhni një hap me tej. Me financat duhet me teper maturi dhe kujdes. Shmangni investimet e mëdha dhe te rrezikshme.

Luani

Klima yjore nuk do jetë shume e favorshme gjatë kësaj dite për ata qe janë vetem. Do e keni te vështirë te vendosni kontakte me persona te panjohur dhe nuk do e shfrytëzoni asnjë mundesi qe do iu jepet per takime. Ciftet do kalojne nje ditë te qetë dhe pa asnjë te re. Ne planin financiar do keni sukses te garantuar. Situata do jete shumë me e mirë sesa e mendonit.

Virgjeresha

Shtojini dozat e fantazis ne jetn tuaj ne cift gjat kësaj dite dhe do jetoni ne një ambient me te ngrohtë ne cift. Partneri nga ana e tij ka menduar t’iu bëjë nje propozim interesant. Mendohuni mirë para se te përgjigjeni. Takimet për beqarët do jenë te pafundme, por asnjeri nuk do jetë ne lartesine e duhur. Ne planin financiar ndiqni intuitën dhe aspak te tjerët.

Peshorja

Jeni ne cift? Dita e sotme do jetë e qete dhe e bukur njëkohesisht. Komunikimi dhe bashkëpunimi do mbizoterojë gjatë gjithë kohvs. Dashurickat e beqarëve do jenë te ndërlikuara gjatë kësaj dite. Takime do ketë, por asnjeri nuk do ua mbushë mendjen aq sa duhet. Ne planin material do iu jepet nje mundesi e mirë pa ta stabilizuar situatën. Shfrytezojeni.

Akrepi

Dite shume me e favorshme për beqaret sesa për çiftet kjo e sotmja. Planetët do favorizojnë takimet interesante dhe emocionuese kështu qe duhet te përfitoni sa te mundni. Te dashuruarit nuk do kenë probleme, por as ndonjë surprize te madhe. Ne planin financiar shpenzoni aq sa ua mban xhepi jo aq sa keni dëshirë. Vetëm kështu do shmangni vështirësitë e nesërme.

Shigjetari

Dite e paqëndrueshme dhe here pas here me debate te forta. Nuk do ju pëlqejë aspak qe partneri t’iu komandoje dhe do keni përballje me te. Beqaret nuk do ndalen se kërkuari personi ideal edhe pse do jene te ngarkuar me pune. Jupiteri do ndikoje pozitivisht tek financat dhe do ju nxite te tregoheni me te kujdesshëm me menaxhimin e tyre.

Bricjapi

Nuk do jeni ne humor te mire gjate kësaj dite dhe do debatoni edhe për gjene me te vogël me atë qe keni ne krah. Disa mund te kenë partnere te duruar, por disa te tjerë jo. Kujdes sepse situata mund te dale tërësisht jashtë kontrollit. Beqaret do kenë vetëm njohje te reja dhe asgjë me tepër. ne planin financiar nuk duhet te shpenzoni me sy mbyllur.

Ujori

Perspektivat për jetën tuaj ne çift do jene shume te mira gjate kësaj dite. Do bini dakord për gjithçka me atë qe keni ne krah dhe disa mund te marrin vendime me rëndësi. Edhe beqaret do kenë një dite te këndshme dhe te mbushur me takime. Situata financiare do jete goxha e qëndrueshme. Do kryeni edhe disa investime te rëndësishme qe do ua stabilizojnë situatën.

Peshqit

Dite shume e zakonshme kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Gjithçka do vazhdoje te jete po njësoj. Për beqaret nga ana tjetër gjerat do ndryshojnë tërësisht. Ata do kenë disa njohje mbresëlënëse qe ne orët e para te ditës dhe do vazhdojnë te njihen me ta. Ne planin financiar duhet te shpenzoni me maturi nëse nuk doni probleme me vone.

Tags

Lajme të ngjashme